Wymiana umywalki - hydraulik Częstochowa

Dobór odpowiedniej umywalki

Umywalka, jako jeden z nieodzownych elementów łazienki, powinna być starannie dobrana do naszych potrzeb. Wybór modelu umywalki powinien być podyktowany jej przeznaczeniem i wymiarami pomieszczenia. Umywalki montowane w ubikacjach obok muszli ustępowych i przeznaczone tylko do mycia rąk, mogą mieć małe rozmiary, np. 35 cm.  W łazience zaleca się projektować umywalki o szerokości minimum 60 cm.

Ze względu na sposób montażu umywalek rozróżniamy:

  • umywalki wiszące – w szczególności są polecane do małych łazienek i toalet,

  • umywalki meblowe – montowane na specjalnie dopasowanej szafce stanowiącej całość z umywalką,

  • umywalki montowane na specjalnym blacie – gwarantują więcej miejsca pod blatem,

  • umywalki montowane w blacie – oznaczają mniej miejsca pod blatem, ale za to mniej trudno dostępnych zakamarków między umywalką a blatem, a więc znacznie łatwiej ją utrzymać w czystości,

Podział umywalek ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Najpopularniejsze umywalki to te wykonane z ceramiki szkliwionej w kolorze białym. Ale na rynku dostępne są również wyroby z porcelany, fajansu, tworzywa sztucznego, kamienia, konglomeratu, szkła, stali a nawet z drewna egzotycznego (teak, iroco, badi, padouk, merbau, wenge, jawor).

Przy wyborze umywalki należy pamiętać o sposobie montażu baterii jaki zaplanowaliśmy podczas układania instalacji. Z uwagi na sposób montażu baterii umywalki można dalej dzielić na umywalki pod baterie stojące z otworem do zamocowania baterii, i umywalki bezotworowe pod baterie ścienne. Więcej na temat baterii.

Warto też się zastanowić, czy umywalka ma mieć tradycyjny przelew, czy ma być wyposażona w otwór przelewowy mniej widoczny – umieszczony z boku lub z przodu czy też zdecydujemy się na umywalkę z systemem odpływowo-przelewowym Clou (w tym rozwiązaniu otwór przelewowy jest schowany za umywalką).

Jeśli chcieliby Państwo jeszcze zasięgnąć rad fachowca zapraszamy do kontaktu z nami:

Pogotowie hydrauliczne Hydroalarm – profesjonalne doradztwo oraz montaż urządzeń sanitarnych Częstochowa.

Wstecz