Montaż WC pod zabudowę

Miski ustępowe wiszące doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, stąd stale rosnąca ich popularność. Ich poszczególne części składowe takie jak spłuczka, rura odpływowa czy zawór odcinający są przesłonięte stelażem obudowanym płytami karton-gips i naklejonymi na nie płytkami, co optycznie powiększa wnętrze łazienki czy toalety.

Ponieważ podwieszana miska nie ma kontaktu z podłogą a większość jej elementów składowych jest zabudowana dużo łatwiej jest nam utrzymać czystość w toalecie.

Pomimo pozornego wrażenia braku stabilności miski ustępowe tego rodzaju charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Maksymalne obciążenie dla tego typu WC wynosi nawet do 500 kg.

Stelaż do zabudowy WC składa się z metalowej ramy z przymocowanymi do niej przyłączami (wodnym i kanalizacyjnym), zbiornika spłukującego oraz elementów mocujących spłuczkę i miskę ustępową. Spłuczka po zewnętrznej stronie powinna być wyłożona styropianem zapobiegającym kondensacji pary wodnej i wygłuszającym jej pracę.

Wybierając stelaż podtynkowy, powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • pojemność spłuczki – najczęściej spotykane to te o pojemności 6 L, z dwudzielnym przyciskiem pozwalającym na oszczędne spłukiwanie. Niektóre stelaże mają możliwość regulacji poziomu napełnienia zbiornika – od 6 do 9 L w normalnym trybie spuszczania wody oraz od 3 do 5 przy trybie oszczędnym.

  • miejsce i wygląd przycisku, jaki można dopasować do wybranego stelaża. Przycisk należy dokupić do stelaża (jeśli nie ma go już w komplecie), dobierając dedykowany model do wybranego wcześniej stelaża – przycisk innego producenta po prostu nie będzie pasować.

  • zbiornik spłuczki – powinien być wykonany metodą rozdmuchiwania, z jednego elementu (a nie np. z kilku klejonych); rozszczelnienie takiego zbiornika jest praktycznie niemożliwe,

  • wysokość stelaża – do montażu pod oknem lub zabudowy wspólnie z umywalką lepsze będą niskie, jednak należy wziąć pod uwagę to iż w modelach o wysokości do 90 cm deska sedesowa w całości zasłania przycisk spłukujący.

  • głębokość stelaża – płytszy łatwiej ukryć w ścianie, głębszy ułatwia wykonanie szerszej półki.

  • gwarancja – upewnijmy się, na jakie elementy producent udziela gwarancji. Nie zawsze bowiem informacja zamieszczona na opakowaniu, np. 10 lat gwarancji, oznacza, że obejmuje ona wszystkie części.

  • liczbę punktów mocowania miski ustępowej – im więcej, tym lepiej.

  • dostęp do mechanizmu spłukującego

Nieodpowiedni montaż urządzeń sanitarnych może spowodować poważne problemy z przeciekającą wodą.

Profesjonalny montaż stelaży podtynkowychUsługi hydrauliczne Częstochowa Hydroalarm – tel. 797 733 773

Powrót

Hydraulik Częstochowa